Logopeda Paweł Jaroszczak

Cześć, mam na imię Paweł i jestem dyplomowanym logopedą oraz osobą, która jako nastolatek również była osobą jąkającą się. Dyplom uzyskałem na Collegium Da Vinci w Poznaniu.
Swoją wiedzę w zakresie leczenia jąkania zdobywałem na szkoleniach i praktykach u licznych specjalistów zajmujących się terapią jąkania. Dzięki temu poznałem różne podejścia do terapii jąkania i metody pracy. Niemal z każdej wyjąłem to co najlepsze i dodałem kilka elementów opartych na swoich osobistych doświadczeniach. Dzięki temu stworzyłem terapię, która uczy jak odzyskiwać płynną i swobodną mowę. Jej celem nie jest akceptacja ograniczeń, ale trwała zmiana sposobu komunikacji i odzyskanie kontroli nad własną mową.
Z jąkaniem wygrałem mając 19 lat i od tej pory nieustannie zgłębiam wiedzę w tym zakresie. Do terapii jąkania podchodzę holistycznie, zwracając uwagę nie tylko na sposób mówienia, ale również na elementy mające wpływ na piękną i płynną mowę. Wyznaję zasadę, że aby pozbyć się jąkania trzeba nauczyć się mówić od nowa. Niestety, ale nie ma drogi na skróty.
Biorąc pod uwagę fakt, że kiedyś też się jąkałem, potrafię zrozumieć jak bardzo niepłynność mowy potrafi utrudniać życie.
Czymś niesamowitym dla mnie jest obserwować jak dzięki odzyskaniu kontroli nad swoją mową praktycznie każda osoba przechodząca terapię zaczyna się zmieniać i otwierać na innych, na świat i na życie – niemal z dnia na dzień. Ogromną przyjemnością jest móc uczestniczyć w tym procesie zmiany życia na lepsze. Mam nadzieję, że niedługo będę mógł pomóc również i Tobie!
Pamiętaj: Ty też możesz wygrać z jąkaniem!
